fbpx

Рішення НКРЕ негативно відіб’ється на цінах на нерухомість

Рішення НКРЕ негативно відіб’ється на цінах на нерухомість

Більш ніж на 10% може подорожчати нерухомість через зростання тарифів на приєднання до електромереж в зв’язку з рішенням НКРЕ.

Такий прогноз зробили фахівці компанії InCo home після того, як Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), збільшила питому вартість нестандартного приєднання до електричних мереж на 2017 рік на рівні 3,711,3 тис. Грн / кВт. Нестандартним вважається підключення потужністю понад 50 кВт або якщо відстань до точки приєднання перевищує 300 метрів по прямій лінії.

За розрахунками фахівців InCo home, в середньому в собівартості висотного будівництва прокладка всіх видів мереж займає приблизно частку у 25%. Що стосується безпосередньо електромереж, то на початковому етапі реалізації проєкту, забудовник отримує технічні умови й після підписує договір з енергетичною компанією про приєднання до мереж. Вся проєктна документація по об’єкту розробляється з дотриманням технічних умов, а також умов зазначених в договорі на підключення. У InCo home кажуть, що на практиці в ці документи включається максимальна кількість вимог, щоб якомога більше питань по Електрокомунікації вирішити коштом забудовника. Крім того, вартість підключення прораховує тільки енергетична компанія, і така широка вилка від 3,7 до 11,3 тис. Грн / кВт, не дає можливості забудовнику об’єктивно вирахувати підсумкову вартість самостійно.

За словами Сергія Трофимчука, керівника служби контролю капітальних інвестицій InCo home, як правило, ТУ від енергетиків містять ряд дуже витратних заходів.

– Наприклад, будівельникам потрібна потужність для об’єкта в розмірі 850 кВт, а поруч із будмайданчиком є ​​трансформатор з необхідною резервною потужністю. Але в ТУ компанію-забудовника зобов’язали під’єднатися до трансформаторної підстанції в трьох кілометрах, плюс виконати її реконструкцію, а також встановити нову додаткову знижувальну підстанцію з максимальними технічними характеристиками із встановленням обладнання іноземного виробництва і так далі. У підсумку, виходячи з сьогоднішніх цін на роботи та матеріали, якби забудовник під’єднався до ближніх трансформаторної підстанції то поніс би витрати приблизно у 250 000 грн за прокладку й обладнання, а за затвердженим для нього ТУ сума витрат складе понад 6,5 мільйонів гривень , – розповів Сергій Трофимчук.

Вартість оплати за підключення розраховується індивідуально для кожного об’єкта.

– Спираючись на досвід подібної роботи по минулим об’єктам, можна спрогнозувати, що нововведення призведе до збільшення на 10% і більше вартості квадратних метрів житла. Наприклад, витрати за підключення до 2017 року для 9-ти поверхового 4-х під’їзного будинку становили близько 1’800’000 гривень, тепер же це буде вартість від 2’700’000 до 8’200’000 гривень в залежності від індивідуальних особливостей об’єкта», – заявив керівник служби контролю капітальних інвестицій InCo home.